Cześć

Nazywam się Katarzyna Gdesz i jeszcze się chyba nie zdarzyło, żeby ktoś umiał to zapisać za pierwszym razem. Urodziłam się, w zadziwiających mnie do dziś, latach dziewięćdziesiątych.

Z wykształcenia jestem filozofką, skoncentrowaną na interdyscyplinarnych rozważaniach z przecięcia nauk środowiskowych i animal studies oraz na wszystkim, co się z nimi wiąże, czyli wszystkim.

Ze względu na wspomnianą wyżej rozległość tych zagadnień, zawsze uzupełniałam swoje prace badaniami z obszaru nauk przyrodniczych i społecznych. Z analizy tych badań i możliwych do przewidzenia na ich podstawie zjawisk, zrodziła się moja fascynacja danymi i możliwościami, jakie niesie za sobą data science. Stale rozwijam umiejętności, umożliwiające modelowanie i wnioskowanie na podstawie danych. Zdobywam też pierwsze doświadczenia zawodowe na stanowisku młodszego analityka w dziale badawczym.

Zanim tak się stało, zajmowałam się projektami społecznymi i działalnością edukacyjną. Do dziś, niezmiennie, pozostaję członkinią Stowarzyszenia Filmowego Dziki Bez, w ramach którego współorganizuję Festiwal Myśli Abstrakcyjnej oraz wspieram rozwój portalu literacko-podróżniczego Książki na drogę.

Poza wszystkim kocham tańczyć i nie mogę się powstrzymać przed zaglądaniem pod liście paprotek, odkąd wiem że skrywają tam swoje tajemnice. Jestem też nieskończoną fascynatką teorii ewolucji i rodziny psowatych.